| Model NO. | FB20 |
|---|---|
| Fuel | Electric |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FL30 |
|---|---|
| Fuel | Petrol & Gas |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FB20 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Controller | USA Curtis Controller |
| Light | All LED Light |
| Tires | Pneumatic Or Solid |
|---|---|
| Hydraulic Pumps | Shimadzu |
| Max. Lifting Height | 3 Meters |
| Overall Length | 2825 Mm |
| Color | Red/Yellow/Green/Customized |
| Model NO. | FB25 |
|---|---|
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Engine | China / Japan For Choice |
| Tire | Pneumatic Tire |
| Applicable Industries | Garment Shops, Farms, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Food & Beverage Shops, Advertising Company |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 145mm |
| Applicable Industries | Garment Shops, Farms, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Food & Beverage Shops, Advertising Company |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 180mm |
| Model NO. | FB35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Hydraulic System | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |
| Model NO. | FB20 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Hydraulic System | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |
| Model NO. | FB20 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Hydraulic System | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |