| Model NO. | FL35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Isuzu/Mitsubishi |
| Transmission | Automatic |
| Model NO. | FB15 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Controller | USA Curtis Controller |
| Light | All LED Light |
| Product Name | 5ton 6ton 7ton Lpg Gas Forklift |
|---|---|
| Load Center | 600mm |
| Power | Petrol & Gas |
| Engine Options | PSI 3.4 |
| Tires | Pneumatic Or Solid |
| Model NO. | FB15 |
|---|---|
| Fuel | Electric |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FD25 |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Retail, Construction Works |
|---|---|
| Showroom Location | United States, Italy |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Fork Length | 1220MM |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | Canada, United States, Mexico |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Driving Motor |
| Min. Lifting Height | 85mm |
| Model NO. | FL30 |
|---|---|
| Fuel | Petrol & Gas |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu Or China Engine |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Model NO. | FD25 |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |