| Model NO. | FD50 |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FB35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Hydraulic System | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |
| Model NO. | FB35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Controller | USA Curtis Controller |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |
| Model NO. | FB35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Controller | USA Curtis Controller |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |
| Model NO. | FB25 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Controller | USA Curtis Controller |
| Light | All LED Light |
| Condition | New |
|---|---|
| Power Souce | Battery |
| Operate Type | Seated |
| Max. Lifting Height | 8000mm |
| Product Name | Multi-directional Forklift |
| Model NO. | FB35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Hydraulic System | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Steering Gear | USA Eaton Brand Steering Gear |
| Model NO. | FB20 |
|---|---|
| Fuel | Electric |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FB15 |
|---|---|
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Engine | China / Japan For Choice |
| Tire | Pneumatic Tire |
| Power Type | Lead Acid/Lithium Battery |
|---|---|
| Controller | Curtis/ Inmotion AC Controller |
| Operation Type | Stand On |
| Rated Capacity | 1.5ton-3ton |
| Load Center | 500mm |