| Model NO. | FB30 |
|---|---|
| Fuel | Electric |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FD35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 135mm |
| Fork Size | 1070*125*45mm |
| Model NO. | FD50 |
|---|---|
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Engine | China/Japan For Choice |
| Mast | Duplex/Full Free Lift Mast |
| Model NO. | FD35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 135mm |
| Fork Size | 1070*125*45mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Overall Dimensions | 3670*1165*2135mm,2380x1090x2125mm,1988*850*2130MM,2040*1070*2130mm,2312mm*988mm*2065mm |
| Power Souce | AC Motor,DC Motor,no,battery,Diesel Engine |
| Fork Width | 100mm,122mm,125 Mm,35mm,620mm |
| Type | Powered Pallet Truck,Manual Pallet Truck,Electric Forklift Truck,Electric Pallet Truck,scissor Lift Forklift Truck |
| Model NO. | FL25 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Color | Red |
| Engine Model | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Engine | China / Japan For Choice |
| Mast | Duplex/Full Free Lift Mast |
| Tire | Pneumatic Tire |
| Applicable Industries | Garment Shops, Farms, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Food & Beverage Shops, Advertising Company |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 145mm |
| Model NO. | FL25 |
|---|---|
| Lift Height | 3000-6000 |
| Condition | New |
| Transmission Type | Auto Electric Hydraulic Transmission |
| Engine Model | Chinese Guangqing Engine/Japanese Nissan |
| Model NO. | FL35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Isuzu/Mitsubishi |
| Transmission | Automatic |