| Model NO. | FD50(mini) |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China Engine Or Japan Mitsubishi Engine |
| Light | LED Lights |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Farms, Construction Works , Energy & Mining |
|---|---|
| Showroom Location | Egypt, Italy |
| Condition | New |
| Power Souce | Diesel Engine |
| Fork Length | 1220-1520mm |
| Model NO. | FB20 |
|---|---|
| Fuel | Electric |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Advertising C |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | DC MOTOR |
| Fork Length | 1150mm |
| Applicable Industries | Garment Shops, Farms, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Food & Beverage Shops, Advertising Company |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 145mm |
| Model NO. | FB15 |
|---|---|
| Fuel | Electric |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FL20 |
|---|---|
| Lift Height | 3000-6000 |
| Condition | New |
| Transmission Type | Auto Electric Hydraulic Transmission |
| Engine Model | Chinese Guangqing Engine/Japanese Nissan |
| Model NO. | FL20 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Color | Red |
| Engine Model | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |
| Model NO. | FL30 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Optional Nissan Engine Made In Japan |
| Transmission | Automatic Japan Tcm Technology |
| Model NO. | FL20 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Color | Red |
| Engine Model | Japanese Shimadzu Brand Pump And Valves |