| Model NO. | FD30 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu C240 Or China Xc490 |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Model NO. | FD30 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu C240 Or China Xc490 |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu Or China Engine |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu Or China Engine |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Warranty | 1 Year,2 Years,1year Guarantee,1 Year Or 1500 Running Hours,three Years |
|---|---|
| Stroke | 4 Stroke,2 Stroke,210mm |
| Condition | New |
| Cylinder | Multi-cylinder,Single Cylinder,4 Cylinder |
| Weight | 280KG,26kg,28,200~350KG,260kgs |
| Model NO. | FD30 |
|---|---|
| Lift Height | 3000-6000 |
| Condition | New |
| Product Name | Counter Balance Lifter Truck 3tonne Forklift |
| Engine Model | Chinese Xinchai Engine/ Japanese Isuz/ Mitsubishi |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | 3000-6000 |
| Condition | New |
| Transmission Type | Auto Electric Hydraulic Transmission |
| Engine Model | Chinese Xinchai Engine/ Japanese Isuz/ Mitsubishi |
| Model NO. | FL35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 145mm |
| Fork Size | 1070*125*50mm |
| Model NO. | FD35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 135mm |
| Fork Size | 1070*125*45mm |
| Model NO. | FD35 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 135mm |
| Fork Size | 1070*125*45mm |