| Model NO. | FL30 |
|---|---|
| Fuel | Petrol & Gas |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FD30 |
|---|---|
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Engine | China/Japan For Choice |
| Mast | Duplex/Full Free Lift Mast |
| Applicable Industries | Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Retail, Construction Works |
|---|---|
| Showroom Location | United States, Italy |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Fork Length | 1220MM |
| Model NO. | FD50 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu Engine Or Xc6110 Engine |
| Transmission | Automatic Transmission |
| Model NO. | FL30 |
|---|---|
| Fuel | Petrol & Gas |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Type | Backhoe Loader |
|---|---|
| Moving Type | Wheel Loader |
| Dimension(Long * Breadth * High) | 6800X2040X2850 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 2680 Kg |
| Packaging Details | 3Set / 20GP |
|---|---|
| Delivery Time | 15-40 work days |
| Payment Terms | T/T, D/P, D/A, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100 set per month |
| Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | 3Set / 20GP |
|---|---|
| Delivery Time | 15-40 work days |
| Payment Terms | T/T,D/P,D/A,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 set per month |
| Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | 3Set / 20GP |
|---|---|
| Delivery Time | 15-40 work days |
| Payment Terms | T/T,D/P,D/A,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 set per month |
| Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | 3Set / 20GP |
|---|---|
| Delivery Time | 15-40 work days |
| Payment Terms | T/T,D/P,D/A,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 set per month |
| Place of Origin | CHINA |