| Fuel Tank Capacity | 70L |
|---|---|
| Tire | Pneumatic Tire |
| Criterion | BV, ISO/TS16949:2009 , ISO9001:2008 |
| Mast Tilt Angle | 6/12 Degree |
| Transport Package | Nude Package/Container Delivery |
| Model NO. | FD30 |
|---|---|
| Lift Height | 3000-6000 |
| Condition | New |
| Engine Model | Chinese Xinchai Engine/ Japanese Isuz/ Mitsubishi |
| Transmission Type | Auto Electric Hydraulic Transmission |
| Model NO. | FD50(big) |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China Engine Or Japan Engine |
| Light | LED Lights |
| Model NO. | FD100 |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Load Center | >500mm |
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 85mm |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 85mm |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 85mm |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 85mm |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | AC Motor |
| Min. Lifting Height | 85mm |
| Model NO. | FL30 |
|---|---|
| Lift Height | 3000-6000 |
| Condition | New |
| Engine Model | Chinese Guangqing Engine/Japanese Nissan |
| Hydraulic System | Japanese Hydraulic System |