| Type | Diesel Forklift |
|---|---|
| Engine Type | Diesel |
| Rated Capacity | 3000kg |
| Engine | Cummins / KUBOTA / XinchaI A498BPG/Perkins/Yanmar |
| Attachments | Different Attachments Are Available |
| Type | Diesel Forklift |
|---|---|
| Engine Type | Diesel |
| Rated Capacity | 3000kg |
| Engine | Cummins / KUBOTA / XinchaI A498BPG/Perkins/Yanmar |
| Attachments | Different Attachments Are Available |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu Or China Engine |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | >5000mm |
| Condition | New |
| Engine | Japan Isuzu Or China Engine |
| Hydraulic System | Japan Shimadzu Hydraulic System |
| Warranty | 1 Year,2 Years,1year Guarantee,1 Year Or 1500 Running Hours,three Years |
|---|---|
| Stroke | 4 Stroke,2 Stroke,210mm |
| Condition | New |
| Cylinder | Multi-cylinder,Single Cylinder,4 Cylinder |
| Weight | 280KG,26kg,28,200~350KG,260kgs |
| Packaging Details | 3Set / 20GP |
|---|---|
| Delivery Time | 15-40 work days |
| Payment Terms | T/T,D/P,D/A,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 set per month |
| Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | 3Set / 20GP |
|---|---|
| Delivery Time | 15-40 work days |
| Payment Terms | T/T,D/P,D/A,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 set per month |
| Place of Origin | CHINA |
| Type | Diesel Forklift |
|---|---|
| Engine Type | Diesel |
| Rated Capacity | 3000kg |
| Engine | Cummins / KUBOTA / XinchaI A498BPG/Perkins/Yanmar |
| Attachments | Different Attachments Are Available |
| Type | Diesel Forklift |
|---|---|
| Engine Type | Diesel |
| Rated Capacity | 3000kg |
| Engine | KUBOTA / XinchaI A498BPG/Perkins/Yanmar |
| Attachments | Different Attachments Are Available |
| Type | Diesel Forklift |
|---|---|
| Engine Type | Diesel |
| Rated Capacity | 3000kg |
| Engine | Cummins / KUBOTA / XinchaI A498BPG/Perkins/Yanmar |
| Attachments | Different Attachments Are Available |