| Model Number | FD30 3 Ton Diesel Forklift |
|---|---|
| Product Name | 3 Ton Forklift Truck |
| After-sales Service | 12 Months |
| Forklift Certification | CE |
| Color | Green/Yellow/Orange/Customized |
| Model Number | FD35 3.5 Ton Diesel Forklift |
|---|---|
| Product Name | 3.5 Ton Forklift Truck |
| After-sales Service | 12 Months |
| Forklift Certification | CE |
| Color | Green/Yellow/Orange/Customized |
| Packaging Details | nude package, one 20ft container can hold 3 units, one 40HQ can hold 5units |
|---|---|
| Delivery Time | 25 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 200unit per month |
| Place of Origin | China |
| Product Name | 22,500lb Capacity Diesel Warehouse Forklift |
|---|---|
| Engine Model | Japan Isuzu 6BG1 |
| Mast Type | Duplex/triplex |
| Lifting Height | 3m-7m |
| Tire Type | Air / Solid |
| Model NO. | FD100 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 208mm |
| Fork Size | 1220*175*80mm |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Load Center | 500mm |
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Model NO. | FD50 |
|---|---|
| Lift Height | 3000mm-6000mm |
| Condition | New |
| Engine | China/Japan For Choice |
| Mast | Duplex/Full Free Lift Mast |
| Applicable Industries | Farms, Home Use, Construction Works , Energy & Mining |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Type | Backhoe Loader |
| Moving Type | Wheel Loader |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Advertising C |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | Diesel Engine |
| Min. Lifting Height | 200MM |
| Model NO. | FD70 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Free Lifting Height | 218mm |
| Fork Size | 1220*150*70mm |