| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Advertising Company |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | Diesel Engine |
| Min. Lifting Height | 146mm |
| Applicable Industries | Hotels, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | Diesel Engine |
| Min. Lifting Height | 135mm |
| Packaging Details | Nude package, 20GP can hold 3pcs, 40GP can hold 5pcs,Overall Dimensions:2825*1230*2170mm |
|---|---|
| Delivery Time | 30 days |
| Supply Ability | 1000pcs/Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | SNSC |
| Packaging Details | Nude package, 20GP can hold 3pcs, 40GP can hold 5pcs,Overall Dimensions:2825*1230*2170mm |
|---|---|
| Delivery Time | 30 days |
| Supply Ability | 1000pcs/Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | SNSC |
| Applicable Industries | Hotels, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Power Souce | Diesel Engine |
| Min. Lifting Height | 135mm |
| Fork Width | 50mm |
|---|---|
| Steering Modes | 2-wheel, 4-wheel, Crab |
| Operating Weight | 12,000kg |
| Hydraulic System Pressure | 250 Bar |
| Specification | 5020*2250*2340mm |