| Rated Capacity | 7000kg |
|---|---|
| Load Center | 600mm |
| Engine | USA PSI Engine-4.3L |
| Overall Length | 4825mm |
| Length To Face Of Forks | 3605mm |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China C498bpg Engine Or Japan Isuzu Engine |
| Light | LED Lights |
| Model NO. | FD50(mini) |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China Engine Or Japan Mitsubishi Engine |
| Light | LED Lights |
| Model NO. | FD50(mini) |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China Engine Or Japan Mitsubishi Engine |
| Light | LED Lights |
| Model NO. | FD40 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China C498bpg Engine Or Japan Isuzu Engine |
| Light | LED Lights |
| Model NO. | FD50(mini) |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China Engine Or Japan Mitsubishi Engine |
| Light | LED Lights |
| Model NO. | FD50 |
|---|---|
| Lift Height | 3000~5000mm |
| Condition | New |
| Name | 5 Ton Forklift For Sale |
| Engine Brand | China Xinchai/Japan Isuzu |
| Applicable Industries | Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Retail, Construction Works |
|---|---|
| Showroom Location | United States, Italy |
| Condition | New |
| Power Souce | Diesel Engine |
| Fork Length | 1070MM |
| Applicable Industries | Farms, Home Use, Construction Works , Energy & Mining |
|---|---|
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Type | Backhoe Loader |
| Moving Type | Wheel Loader |
| Model NO. | FD50(mini) |
|---|---|
| Lift Height | 3000~7000mm |
| Condition | New |
| Engine | China Engine Or Japan Mitsubishi Engine |
| Light | LED Lights |